Z jabkenického bláta si vítězství odvezli Paprstka a Havlíková

posted in: Cyklokros | 0

Juniorský mistr světa z Tábora 2010 Tomáš Paprstka zvítězil v dalším díle Toi Toi Cupu. Na bahnitém okruhu v Jabkenicích porazil jezdce belgické stáje Beobank Corendon Adama Ťoupalíka a polského reprezentanta Marka Konwu. Mezi ženami se vítězství stejně jako ve Slaném radovala mistryně republiky Pavla Havlíková. O více než minutu porazila bikerku Karlu Štěpánovou, třetí místo brala Slovenka Janka Keseg Štefková.

Adam Ťoupalík. Stejně jako ve Slaném druhý.

Okruh v Jabkenicích se oproti minulým ročníkům dočkal jen drobných změn, jako tradičně byl opět pestrý a pro závodníky náročný. Po přívalu srážek v uplynulých dnes byly lesní úseky rozbahněné a závodníci byli nuceni několikrát během závodu měnit v depu kolo za čisté. Plné ruce práce měli tentokrát i mechanici a vysokotlaké čističe v depu byly neustále v provozu.

První závod patřil jako vždy kategorii kadetek a žákyň. Stejně jako loni se zde mezi nejmladšími dívkami z vítězství radovala Kateřina Hladíková. Mezi žáky zvítězil dosud neporažený Mirek Müller.

Tři prsty symbolizující třetí vítězství v řadě.

Závod kadetů letos poprvé ovládl Jan Zatloukal. Druhý dojel vítěz dvou předešlých závodů David Šulc, a to i přes technické problémy v průběhu závodu. Pomyslný bronz získal Davidův týmový kolega z Ivaru Matěj Stránský.

Jan Zatloukal během výměny v depu.

V poledne odstartoval závod juniorů. Stejně jako ve Slaném jako první cílem projel Jakub Schierl. Druhým místem dokázal překvapit Tomáš Ježek, třetí pak byl Vladimír Mikšaník. Jakub Ťoupalík se po několika chybách musel spokojit s nepopulárním čtvrtým místem.

Jakub Ťoupalík během závodu juniorů.

V one woman show se proměnil závod žen. Prakticky od prvního kola mu v dresu mistryně ČR pevnou rukou vládla Pavla Havlíková. Bikerka Karla Štěpánová dojela jako druhá se ztrátou 67 vteřin. Třetí byla slovenská reprezentantka a pravidelná účastnice terénních závodů u nás Janka Keseg Štefková. Zklamaná ze čtvrtého místa byla Jana Czeczingarová, která po Slaném musela myslet minimálně na pódium.

Vrcholem dne byl jako obvykle závod mužů. Těžká trať zapříčinila, že i v elitním závodě muži dojížděli po jednotlivcích s velkými rozestupy. Tomáš Paprstka nastavil tempo, kterému nikdo z jeho soupeřů nebyl schopný vzdorovat, a už několik kol před cílem bylo jasné, že ho o vítězství může připravit jen jeho vlastní chyba nebo technický problém. Druhý Adam Ťoupalík dojel do cíle se ztrátou 42 vteřin a v závěru závodu jen kontroloval svůj náskok na dalšího v pořadí, Poláka Marka Konwu. Čtvrtý dojel Michal Nesvadba, páté místo patří veteránovi Emilu Hekelemu.

Vítěz Tomáš Paprstka.

Kompletní fotogalerie ze závodu zde.