V Milevsku pokračoval ČP mládeže a žen

posted in: Fotogalerie, Silnice | 0

Po měsíci od posledního závodu v Kyjově pokračoval Český pohár mládeže a žen v jihočeském Milevsku. Souboj o další porci bodů do soutěže svedli závodníci a závodnice na přibližně dvanáctikilometrovém mírně zvlněném okruhu s cílem na kopci. 

Závod juniorů se stal kořistí Vladimíra Mikšaníka. O svém vítězství rozhodl odvážným únikem v předposledním z celkem osmi kol, které mu vydržel až do cíle. Z balíku jako druhý dospurtoval Petr Kelemen, třetí byl Jakub Bouček. 

Kadeti startovali společně s ženami a juniorkami. Celkem na ně čekalo šest kol. Vítězem kategorie kadetů se nepřekvapivě stal Pavel Bittner, který měl v závěrečném kopci nejvíce sil z dvanáctičlenné odjeté skupiny. Jako druhý finišoval David Šulc, třetí dojel Tomáš Obdržálek.

Boj o vítězství mezi ženami se odehrával v hlavní skupině. Jako první žena proťala cílovou pásku Jarmila Machačová, druhá byla její týmová kolegyně z Dukly Ema Cetkovská, třetí cyklokrosařka Elizabeth Ungermannová. Nejlepší juniorkou byla duklačka Petra Ševčíková, která spurtovala těsně za Machačovou, druhé místo by ji patřilo i v elitní kategorii žen. Druhou juniorkou byla Markéta Hájková, bronz brala Veronika Jandová,

Český pohár pokračuje za měsíc závodem v Jeseníku.

Fotogalerie: