Toi Toi Cup Hlinsko: Paprstka a Havlíková pokračují na vítězné vlně.

posted in: Cyklokros | 0

Do dějiště posledního mistrovství České republiky se po deseti měsících opět vrátila cyklokrosová karavana. Trať oproti minulosti doznala výrazných změn: Zmizel výjezd po louce, přibylo smyček v lese i v okolí fotbalového stadionu, charakter trati však zůstal stejný. Hlinsko je stále jednou z nejtěžších tratí v České republice se značným převýšení. Stále platí i to, že hlinecká trať sedí Tomáši Paprstkovi. Po stříbru na lednovém MČR zde dokázal stejně jako před týdnem v Jabkenicích zvítězit, a dostal se díky tomu do čela průběžného vedení Toi Toi Cupu. Mezi ženami zůstává v letošním ročníku neporažena Pavla Havlíková, další vítězství bral i junior Jakub Schierl. 

Jako tradičně zahájily pohárový den žákyně a kadetky. Vítězkou prvního závodu dne se stala Kristýna Zemanová. I když se soupeři snažili, mezi žáky ani tentokrát přemožitele nenašel Mirek Müller. V této sezóně bral již své čtvrté toitoicupové vítězství. 

Kadet Jan Zatloukal srovnal počet letošních vítězství se svým největším soupeřem Davidem Šulcem na 2:2. Oběma borcům patří i stejný počet bodů v průběžném pořadí soutěže. Kadeti jsou letos pro diváky zajímavou kategorií. Třetí dojel prvoročák Matyáš Fiala.

Jan Zatloukal.

Jakub Schierl se na start svého závodu postavil jako aktuální lídr juniorského žebříčku UCI. Své postavení potvrzoval i během závodu. V úvodu závodu s ním držel krok Josef Hladík, Schierlovo tempo však nevydržel. Hladík v závodě nakonec bral třetí místo. Skvělou stíhací jízdou ho v závěru závodu předstihl Jakub Říman, který se tak poprvé v sezóně postavil na stupně vítězů. Čtvrtý dojel Tomáš Ježek, další z favoritů Jakub Ťoupalík závod nedokončil kvůli pádu.

Týmová radost. Kuba Říman poprvé na bedně.

I včera v Hlinsku platilo že pokud se v Česku na start postaví Pavla Havlíková, závodí se jen o druhé místo. A opět šlo o vítězství stylem start-cíl. Druhé místo vybojovala Jana Czeczingarová. Poprvé v sezóně se v cyklokrosovém terénu objevila i silničářka Nikola Nosková. Dlouho se pohyboval na bronzové pozici, v závěru ji však předstihla Karla Štěpánová. 

Jana Czeczingarová ve sjezdu.

Tomáš Paprstka má na začátku sezóny formu a ukázal to i v Hlinsku. Opět jezdil sám po většinu závodu, ze zadních pozic se však postupně prokousával Slovák Martin Haring. Povedlo se mu doskočit i nakonec třetího Jana Nevadbu, na Paprstku se ale nedotáhl a dojel sedm vteřin za ním. Čtvrtý dojel Polák Marek Konwa, po defektu v posledním kole dojel pátý Martin Bína.

Barvy podzimu. Marek Konwa dojel 4.

Toi Toi Cup má příští týden pauzu, pokračovat bude opět za dva týdny v Den vzniku Československa na legendárních Holých Vrších. My u toho nebudeme chybět.

Celá fotogalerie z Hlinska zde.