Ševčíková, Sojka a Šťastný mistry ČR v pětistovce a kilometru

posted in: Dráha | 0

Brněnský velodrom v těchto dnech hostí mistrovství České republiky ve sprinterských disciplínách. V sobotu se proto do Brna vypravil i Pavel Kopecký, aby přinesl fotoreportáž z týmového sprintu a ze závodu na 500 m a 1 km s pevným startem.

Petra Ševčíková

Petra Ševčíková z Dukly Praha se stala mistryní republiky v závodě na 500 metrů s pevným startem ve společné kategorii žen a juniorek. Na bednu ji doprovodila druhá Ema Kaňkovská z brněnské Dukly a třetí Ema Kaňkovská (SKC Tufo Prostějov). Mezi muži zajel v pevném kilometru nejrychlejší čas David Sojka před Martinem Čechmanem a Pavlem Kelemenem (všichni Dukla Brno).

Nejlepší elitní kilometráři: 1. David Sojka, 2. Martin Čechman, 3. Pavel Kelemen

Mezi juniory kilometr suverénně ovládl prostějovský závodník Jakub Šťastný. Druhý nejrychlejší čas zajel Jiří Luxík z Dukly Brno a třetí byl Milan Kabrhel z Dukly Praha. 

Jakub Šťastný má další důvod být šťastný.

Sprint družstev mezi muži opanovalo trio Dukly Brno David Sojka, Robin Wagner a Pavel Kelemen. V juniorech se do mistrovského oblékl rovnou kvartet závodníků ve složení Tomáš Bárta, Antonín Kostiha, Jakub Šťastný (všichni SKC Tufo Prostějov) a Jiří Luxík (Dukla Brno).

Jiří Luxík a Jakub Šťastný jako součást mistrovského týmu.

Rozsáhlou fotogalerii z celého dne si můžete prohlédnout ZDE.