Polák Paterski vítězem Bíteše přesile Elkovu navzdory

posted in: Silnice | 0

Stejně jako na otvíráku sezóny v Hlohovci se z vítězství na české jarní klasice Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš radoval závodník polského týmu Wibatech Merx 7r. Miciej Paterski si v závěru závodu dokázal poradit s trojnásobnou přesilou týmu Elkovu Author ve vedoucí skupině a mohl tak projet cílem s mírným náskokem. Druhý dojel Matěj Zahálka, třetí byl mladý Jakub Otruba, zároveň vítěz kategorie U23.

Nedlouho po startu 160 kilometrů dlouhého závodu ze od pelotonu čítajícího 140 hlav odpoutala osmičlenná skupinka uprchlíků. V chladném počasí se pelotonu nechtělo zpočátku příliš závodit a náskok osmičky vystoupal až k šesti minutám.

Opravdu závodit se začalo až na závěrečných okruzích kolem Bíteše. Od hlavního pole se odpoutali jezdci hradeckého Elkovu Josef Černý, Piotr Konwa, Matěj Zahálka a společně se závodníky týmu Wibatech Merx 7r Maciejem Paterskmi a Bartekem Warcholem dostihli vedoucí skupinu. Jako jediný z původního úniku se udržel čela závodu Jakub Otruba.

Do posledního osmnáctikilometrového okruhu najížděla na čele čtyřčlenná skupina, kde byli jezdci Elkovu zastoupeni v poměru tři ku jedné. Přesto se jim nepodařilo Paterského opakovanými nástupy odpárat. Naopak když nastoupil Paterski, jeho soupeři už neměli dostatek sil mu vzdorovat. Cílem tak projel osamoceně s rukama na hlavou.

S menším odstupem přijel Matěj Zahálka následovaný Jakubem Otrubou. Za nimi dojel na čtvrtém místě Josef Černý. Hlavní pole dojelo se ztrátou necelých čtyř minut, závod dokončila zhruba polovina startujících.