Polák Konwa si odváží vítězství z Milovic

posted in: Cyklokros | 0

Polský cyklokrosový reprezentant Marek Konwa porazil duo kolínských závodníků Nesvadba-Paprstka a z Milovic si odváží své první vítězství v Toi Toi Cupu. Mezi ženami opět nenašla přemožitelkyni Pavla Havlíková, která na domácích bojištích drží šňůru 6 vítězství v řadě. Juniorský závod se stal kořistí Jakuba Schierla.

Po třítýdenní pauze pokračoval “velký” Toi Toi Cup závodem kategorie C2 ve středočeských Milovicích, malém městě severovýchodně od Prahy, známém hlavně díky vojenskému areálu, kde během okupace Československa žilo na sto tisíc sovětských vojáků. 

Pořadatelé si pro závodníky připravili poměrně rovinatý okruh na louce se spoustou zatáček a krátkých výjezdů, zpestřený o výběh po schodech a dvojici překážek. V závěru okruhu na závodníky čekala dlouhá rovinka po kostkách, známá mimo jiné ze závodu Pavé Tour Milovice. Nejprve vymrzlý povrch v průběhu dne rozměkl a díky všudypřítomnému bahnu měli o zábavu postaráno i mechanici v depu. 

V závodě kadetek a žaček s náskokem dojela do cíle Kateřina Hladíková, která si připsala už druhé vítězství v této sezóně. Suverén letošní sezóny mezi žáky Mirek Müller dominoval, a i když mu to soupeři opět nedali zadarmo, mohl si na svůj účet připsat vítězství s pořadovým číslem deset. 

Na start závodu kadetů se nepostavil lídr seriálu David Šulc, který svou absencí ulehčil cestu k vítězství celkovému i dílčímu svému největšímu soupeři Janu Zatloukalovi. Z boje o druhé místo vyšel nakonec lépe Matěj Stránský, třetí dojel Matyáš Fiala.

Tempo juniorského závodu od začátku diktoval kolínský jezdec Jakub Schierl a brzy si vybudoval solidní náskok na své soupeře. O druhé místo svedla souboj trojice dalších Jakubů Ťoupalík, Hník a Říman. V samém závěru o zisku druhého místa rozhodl Ťoupalík, s třetím místem byl spokojený Hník. Před mistrovstvím republiky zůstává na čele soutěže Jakub Schierl s pohodlným náskokem na druhého Tomáše Ježka.

Ani v Milovicích nedala svým soupeřkám šanci česká mistryně Pavla Havlíková. Jako obvykle získávala náskok již od prvních metrů a do cíle dojela s půlminutovým náskokem na Adélu Šafářovou, pro kterou druhé místo z Milovice znamená první letošní umístění na pódiu. Šafářové se povedlo odolat tlaku ze strany další favoritky Nikoly Noskové, která nakonec dojela do cíle na třetím místě se ztrátou dalších 34 vteřin. Čtvrtá dojela Nadja Haigl, pátá byla Janka Keseg Štefková.

Jako poslední se na start postavili muži. V prvním kole vyrazil dopředu Tomáš Paprstka, záhy se k němu přidal týmový kolega z Kolína Jan Nesvadba. Marek Konwa, který původně zůstal lehce vzadu si musel dvojici pracně sjíždět. Poté, co se k nim připojil, nedokázalo kolínské duo využít týmové převahy, Paprstka ztratil s čelem závodu kontakt a jezdil osamoceně na třetím místě. Tvrdý souboj o vítězství svedli zbylí dva muži na čele. Po nájezdu do posledního kola nastoupil Nesvadba, v cílové rovince se ale s náskokem objevil Polák Konwa. Čtvrté místo bral Ondrej Glajza, o příčku níže dojel Martin Bína. Na čele soutěže stále zůstává Tomáš Paprstka.

Toi Toi Cup vyvrcholí již příští týden v Kolíně, kde budou mládežnické kategorie navíc soutěžit o dresy národních šampionů. Pro muže a ženy je kolínský závod zapsán v kategorii C1, na startu se dá proto očekávat zajímavá zahraniční konkurence.

Velká fotogalerie ze závodu zde.