Neumanová a Solař vítězi ČP v Milevsku

posted in: Silnice | 0

Téměř po dvou dlouhých měsících, které uběhly od posledního dílu Českého poháru mládeže a žen v Kyjově, se v jihočeském Milevsku konalo další pohárové klání. Pořadatelé pro závodníky připravili zhruba jedenáctikilometrový mírně zvlněný okruh okořeněný o cílové stoupáním. Teplota vzduchu se během dne pohybovala až kolem 25° Celsia, závodníci se proto museli vypořádat i nástrahami spojenými s tropickým počasím. 

Kryštof Solař se raduje se svého vítězství.

Kvůli termínové kolizi se závodu nemohla zúčastnit část závodníků, která startovala na dráhové GP Brno, a startovní pole tak bylo lehce ochuzeno. Silniční reprezentace juniorů navíc jela v Karlsbergu (DE) a bikeři reprezentovali ve švýcarském Gränichenu. Mimochodem, čeští junioři byli úspěšní na obou zmíněných akcích, biker David Zadák dojel v závodu světové juniorské série druhý a Vojtěch Sedláček dokončil Trofeo Karlsberg na 9. místě, v poslední etapě navíc Tomáš Bárta dospurtoval na 5. místě.

Závod juniorů byl vypsán na 9 okruhů, tedy na necelých 110 kilometrů. Až na dílčí úniky se po většinu závodu hlavní skupina držela pohromadě. Pozdější vítěz Kryštof Solař (Expres CZ Scott Team Kolín) celou dobu jel aktivně, zepředu kontroloval situaci a dvě kola před cílem naskočil spolu s druhým Janem Kašparem ze Slavoje Terezín do rozhodujícího úniku. Dvojice udržela svůj malý náskok až do cíle a podělila se tak o první, respektive 2. místo. Pro třetí místo si z balíku dospurtoval David Kulhánek z CK MTB Maraton Hlinsko.

Závod juniorů.

Ženy a juniorky tentokrát startovaly společně s kadety a během 6 okruhů je čekalo 72 kilometrů. V dresu pražské Dukly ovládla závod žen Tereza Neumanová, pro kterou je letošní sezona první mezi dospělými závodnicemi. Tereza se navíc díky vítězství posunula do čela průběžného hodnocení ČP. Na medailových příčkách ji doplnila o rok starší Nikola Bajgerová z Kooperativy Jablonec nad Nisou a zkušená Naďa Voráčová z TJ Uničov. Mezi juniorkami byla nejlepší další jablonecká jezdkyně Tereza Švihálková před Markétou Hájkovou z Duhy Lanškroun a Annou Bohatou z SKC Tufo Prostějov.

Tereza Neumanová se před startem podepisuje do prezenční listiny.

V závodě kadetů si pro vítězství dojel prvoročák Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) před dalším prvoročákem Mathiasem Vackem (Rc-Union DNA Eindruck Sarleinsbach) a cyklokrosařem Jakubem Ťoupalíkem z Cycling Academy Tábor.

Kadet Pavel Bittner – evidentně vždy dobře naladěn 🙂

Další díl ČP mládeže a žen se pojede na začátku prázdnin ve Smečně ve středních Čechách. Cycling-photo.cz u toho samozřejmě nebude chybět.

Další fotky ze závodů v Milevsku si můžete prohlédnout ve fotogalerii.