Mladá Boleslav očekává cyklokrosový šampionát

posted in: Cyklokros | 0

Michael Boroš a Pavla Havlíková se v sobotu pokusí na cyklokrosové trati na Štěpánce v Mladé Boleslavi obhájit své trikoty národních šampionů, které vybojovali na počátku minulého roku v Hlinsku. Oproti minulému šampionátu bude sobotní závod zcela odlišný. Trať nenabízí takové převýšení, a místo na sněhu se pojede v blátě.

Minulý týden přidělávala pořadatelům vrásky na čele říčka Klenice, která se po přívalu srážek rozlila z koryta. Na dnešní tiskové konferenci v Praze ujistil šéf pořadatelů Antonín Ungerman přítomné novináře, že se říčka vrátila zpátky do koryta, trať bude připravená a závod zcela regulérní.

Jako první pojede o titul kategorie ženy elite. Největší favoritkou je obhájkyně titulu Pavla Havlíková, zatopit pod kotlem se jí budou snažit loňské medailistky Nikola Nosková a Adéla Šafářová. Závod žen startuje v půl dvanácté.

O něco komplikovanější je situace v mužích. Účast na dnešní tiskové konference se na poslední chvíli odřekl nemocný Michael Boroš, který loni v Hlinsku získal svůj první mistrovský dres. Podle reprezentačního trenéra Petra Dlaska se Boroš pokusí dát dohromady a postavit se na start. Pro Dlaska jsou největšími favority loňští medailisté, tedy již zmíněný Boroš, a kolínské duo Paprstka-Nesvadba, a samozřejmě i Adam Ťoupalík, který sice loňský mistrovský závod nedokončil, ale po celou sezónu prokazuje na velkých závodech výbornou formu, kterou směřuje k mistrovství světa.

Závod mužů startuje ve 12.50, celý bude k vidění v přímém přenosu na televizní stanici ČT Sport.

Sobotní závod bude důležitý nejen kvůli rozřešení otázky, kdo bude co celý rok vozit mistrovský dres, ale i pro nominaci na zbylé díly Světového poháru a MS. O svou účast na venkovních akcích svedou v Mladé Boleslavi souboj i vybraní junioři, kteří dostali příležitost poměřit se se staršími závodníky. 

Mimo to předseda cyklokrosové komise ČSC Petr Balogh oznámil, že společnost Toi Toi i nadále zůstává partnerem cyklokrosového poháru.