ME Zlín: Poslední den šampionátu pro Enevepoela a Hirscheho

posted in: Fotogalerie, Silnice | 0

Remco Enevepoel a Marc Hirschi jsou jména nových držitelů dresů evropských šampionů. Enevepoel přidal k triumfu v časovce i vítězství v juniorském silničním závodě, které získal po heroické sólové jízdě, Hirschi zvítězil v závodě třiadvacítkářů v těsném spurtu tříčlenné uniklé skupiny.

Belgický junior Evenepoel

Juniorským mistrem Evropy se stal po dlouhém sólovém úniku vítěz časovky Remco Enevepoel s náskokem téměř deseti minut. Po závodě přiznal, že jeho taktikou bylo nastoupit a zkusit ujet hned v prvním kopci. Český favorit Karel Vacek naopak do závodu odstartoval ze zadních pozic, Belgičanův únik nezachytil a i přes velké úsilí se mu ho již dostihnout nepodařilo. Ve spurtu pronásledovatelů získal konečné páté místo. Bez zajímavosti není ani to, že evropský šampion jezdí na kole teprve dva roky, předtím hrál fotbal za Anderlecht Brusel.

Těsný dojezd třiadvacítkářů.


V závodě mužů se jako v jediném o vítězi rozhodlo ve spurtu. Finiš tříčlenné skupiny ovládl Švýcar Marc Hirschi, a to i přestože ho zradila  technika a závěr závodu absolvoval na neutrální rezervním bicyklu týmu Elkov Author. Z českých závodníků se v dobrém světle ukázali Jakub Otruba a Adam Ťoupalík. První jmenovaný naskakoval do úniků a dojel na 23. místě, druhý nechyběl v závěru u ničeho důležitého a v cíli mu patřilo skvělé šesté místo.

Výsledky juniorů:

1. Remco Evenepoel (Belgie) 03:15:20   
2. Alexandre Balmer (Švýcarsko)
3. Carlos Rodriguez Cano (Španělsko)
4. Ilan Van Wilder (Belgie)
5. Karel Vacek (ČR)

 

Výsledky U23:

1. Marc Hirschi (Švýcarsko)  03:58:15
2. Victor Lafay (Francie)
3. Fernando Barcelo Aragon (Španělsko)
4. Cristian Scaroni (Itálie)
5. Lucas Eriksson (Švédsko)
6. Adam Ťoupalík (ČR)