ME Tábor: Fotoreportáž ze závodu mužů a žen elite

posted in: Cyklokros, ME Tábor | 0

V hlavních závodech potvrdili největší favorité očekávání. Mathieu van der Poel a mistryně světa Sanne Cant se v Táboře stali evropskými šampiony. Nejlepšími výsledky našich reprezentantů jsou 7. místo Michaela Boroše a 10. příčka Pavly Havlíkové.

Sanne Cant o zisku titulu mistryně Evropy rozhodla ve spurtu, v kterém porazila svou nizozemskou sokyni Lucindu Brand. Pro bronz si dojela Italka Alice Maria Arzuffi. České šampionce Pavle Havlíkové nevyšel závod zcela podle jejích představ a dojela na desátém místě. O příčku níže závod dokončila další Češka Karla Štěpánová.

Mathieau van der Poel proměnil i táborský závod ve svoji one man show. Již v prvním kole odskočil spolu se svým krajanem van der Haarem od zbytku startovního pole, aby záhy utrhl i jeho. Zatímco oba Holanďané pokračovali po zbytek závodu samostatně, o třetí příčku se tvrdě bojovalo. Vytvořila se početná skupina pronásledovatelů, ve které nechyběl český mistr Michael Boroš. O bronzové medaili rozhodl až v samém závěru obhájce titulu Toon Aerts, Boroš dojel 7. se ztrátou 6 vteřin na třetí místo.

Více v komentované fotogalerii: