ME Tábor: Fotoreportáž ze závodu juniorů a žen a mužů U23

posted in: Cyklokros, ME Tábor | 0

První tři závody mistrovství Evropy v Táboře přinesly českým barvám dva cenné kovy. O stříbrnou medaili se hned v prvním závodě postaral junior Tomáš Kopecký, který prohrál ve spurtu o evropský titul se Švýcarem Roillerem. Cinklo to i v závodě žen do 23 let, v kterém získala Nikola Nosková bronz.

Junioři se pustili do souboje o evropské medaile už v devět hodin ráno, kdy byl areál u řeky Lužnice ještě zahalen pod pokličkou mlhy. Tomáš Kopecký, největší česká naděje, dobře odstartoval a celou dobu se držel v popředí závodu. Dokázal si dojet ujetého Švýcara Roillera, s kterým svedl ostrou bitvu o titul. Oba jezdci spolu vydrželi až do cílové rovinky, kde měl více sil Švýcar. Třetí dojel Brit Tulett. Druhým nejlepším Čechem byl osmnáctý Jakub Ťoupalík.

Druhý závod patřil relativně nové kategorii žen do 23 let. Český výběr spoléhal hlavně na Nikolu Noskovou nebo na držitelku dvou evropských medailí Janu Czeczingarovou. Nosková měla výborný start, do terénu najížděla jako první, v závěru nestačila pouze na obhájkyni titulu Chiaru Teocchi z Itálie a druhou Belgičanku Lauru Verdonschot. Po startu se celou dobu trvání závodu drápala pořadím vzhůru mladičká Magdalena Mišoňová, která dojela na skvělém sedmém místě. Výborně jela i Adéla Šafářová, po skvělém startu uzavřela elitní desítku. S dvanáctým místem byla zklamaná Jana Czeczingarová, i tak byl závod třiadvacítkářek pro české barvy vůbec nejúspěšnějším z celého dne.

V závodě mužů do 23 byl největší českou nadějí na zisk medaile Adam Ťoupalík, který na táborské trati vyrůstal. Adam se pohyboval v hlavní skupině, která pronásledoval uniklou dvojici Iserbyt-Pidcock. Z vítězství se radoval Belgičan Iserbyt, který v cílové rovince přespurtoval britského univerzála Pidcocka. Bronz bral Holanďan Wouters. Adam dojel na jedenáctém místě jako nejlepší z Čechů.

Více v komentované fotoreportáži: