MČR Plzeň: Saganova show a Černého první titul

posted in: Fotogalerie, Silnice | 0

Mistr světa Peter Sagan pojal hlavní závod česko-slovenského mistrovství v silniční cyklistice jako svou exhibici. Před pelotonem se divákům krátce ukázal již v úvodních kolech a posledních 90 kilometrů absolvoval v sólo úniku. Zajímavý souboj o titul mezi sebou svedli i čeští závodníci. Elkov Author naplno využil početní převahy, dokázal utahat skvělého Zdeňka Štybara, obsadil kompletní bednu a hlavně pomohl svému jezdci Josefu Černému k jeho prvnímu titulu mistra republiky z hromadného závodu.

Sagan jel vlastní závod. Taktika závodu mu hrála do karet, čeští závodníci neměli potřebu ho sjíždět, ze Slováku nebyl nikdo, kdo by ho sjížděl. 90kilometrovým únikem překvapil Sagan možná trochu i sám sebe, k absolutnímu vítězství  by mu stačilo nastoupit v posledním kopci. 

Zvítězí v boji o český titul kolektivní síla nebo individualita, tak zněla otázka, kterou si kladli experti i fanoušci před startem hlavního závodu. Roman Kreuziger, Jan Hirt ani jezdci týmu CCC nedokázali síle týmu Elkov Author čelit. Jediný, kdo se nebál přesile postavit čelem, byl Zdeněk Štybar, jeden z nejlepších klasikářů světa, který se pokusil o samostatný únik. Chvíli to vypadalo, že by ve smém úsilí mohl být úspěšný, ale Elkov ho nakonec uštval. 

Pro český titul si dojel Josef Černý. Nutno poznamenat, že Černý není jen jedním z jezdců nejpočetnějšího týmu, ale i on sám je výraznou individualitou. V letošním roce předvádí na velkých závodech výborné výkony a zvítězit dokázal i ve čtvrtek v mistrovské časovce v Karlových Varech. Mistrem republiky se stal zaslouženě.

Fotogalerie ze závodu: