MČR Kolín: Junior Kopecký novým juniorským mistrem republiky

posted in: Cyklokros | 0

Vicemistr Evropy z Tábora a druhý muž světového rankingu Tomáš Kopecký si z Kolína odváží dres mistra České republiky. Stříbro zůstává zásluhou Jakuba Schierla v Kolíně, bronz získal prvoročák Tomáš Ježek. Dalšími mistry republiky se stali kadet Jan Zatloukal, kadetka Kristýna Zemanová a žák Mirek Müller.

Tomáš Kopecký při průjezdu písečnou pasáží.

Dopolední program v Kolíně patřil mládežnickým kategoriím, pro které byl závod vypsán jako mistrovství České republiky. Jelo se na tradiční trati v lesoparku Borky na pravém břehu Labe. Kolínská trať má minimální převýšení a za sucha je jednou z nejrychlejších v ČR. Pro trať jsou typické písčité úseky, dlouhé rovinky a cíl na tartanovém atletickém oválu.

Závod kadetek ovládla vítězka 6 pohárových závodů Kristýna Zemanová. Ve spurtu porazila svou největší rivalku Kateřinu Hladíkovou. Jako třetí do cíle dojela Aneta Novotná. Stejné pořadí patří závodnicím i v konečném pořadí Toi Toi Cupu.

Jednoznačným favoritem závodu žáků byl jednoznačně Mirek Müller, vítěz všech 10 Toi Toi Cupů, které byly pro mládežnické kategorie vypsány. Müller papírové předpoklady potvrdil a s lehkým náskokem na druhého Daniela Mráze si dojel pro žákovský titul. Třetí místo putuje do Loun zásluhou Adama Seemana. V konečném hodnocení pochopitelně zvítězil Mirek Müller, druhý nejvyšší počet bodů posbíral Filip Samec, třetí byl Jan Frühauf.

Jan Zatloukal a David Šulc byli hlavními favority závodu kadetů. Nejaktivněji do závodu vstoupil další favorit Matyáš Fiala, který byl ale svými soupeři sjet. Pro titul si nakonec dojel Zatloukal před Fialou, třetí dojel po chybě Šulc. Celkovým vítězem Toi Toi Cupu se stal Zatloukal před Šulcem, třetí byl Šulcův týmový kolega Matěj Stránský.

Nejvíce očekávaným závodem dopoledního programu byl závod juniorů. Z Holandska do Kolína přicestoval vicemistr Evropy Tomáš Kopecký, který byl hlavním adeptem na zisk dresu mistra republiky. Kopecký prognózy potvrzoval již od začátku závodu, do druhého kola najížděl s přibližně desetivteřinovým náskokem. Za ním se utvořila skupina bojující o druhé místo. Po pádu se z boje o medaili vyřadili Jakub Ťoupalík a Vladimír Mikšaník, domácího prostředí využil Jakub Schierl, který si vyjel stříbro. Překvapit dokázal Tomáš Ježek, který bral bronz. Těsně pod pódiem dojel Jakub Říman, Mikšaník dojel pátý. Celkovým vítězem poháru se stal Jakub Schierl před Tomášem Ježkem a Jakubem Římanem.

Fotogalerie z celého dne zde.