Holé Vrchy: Kopce, bláto a hattrick Paprstky.

posted in: Cyklokros | 0

Ač jsou malou dědinou, pro českého cyklokrosového fanouška jsou Holé Vrchy legendou. Na náročné kopcovité trati si pro třetí vítězství v řadě dojel Tomáš Paprstka před Markem Konwou a Janem Nesvadbou. Mezi ženami zůstává Pavla Havlíková neporažena, pro první juniorské vítězství si dojel Jakub Ťoupalík.

Jakub Ťoupalík si užívá své premiérové vítězství.

Trať 54. ročníku cyklokrosu na Holých Vrších doznala oproti letům minulým výrazných změn. Kvůli dopravní situaci v regionu byl vynechán úsek pod silnicí a cílová rovinka byla posunuta výše na místní komunikaci. Na druhou stranu přibyly úseky nové a změna trati neznamenala nižší atraktivitu závodu, možná naopak.

Závod se jel za chladného podzimního počasí, po pátečním dešti byla trať značně rozblácená a závodníci museli často seskakovat ze svých speciálů a příkré úseky zdolávat po svých. Perný den měli i mechanici v depu, závodníci měnili své zaneřáděné bicykly za čisté téměř při každém průjezdu depem a vysokotlaké čističe jely na plné obrátky.

V depu se jelo na plné obrátky.

První závod patřil jako obvykle kategorii kadetek. Už v prvním kole získala Gabriela Bártová náskok na soupeřky, který udržela až do cíle a z bláta na Holých Vrších si odváží své první vítězství v Toi Toi Cupu. Naopak v kategorii žáků se žádné překvapení nekonalo. Mirek Müller v letošním ročníku ještě nenašel přemožitele a na svém kontě má již šesté pohárové vítězství.

Gabriela Bártová si běží pro své první pohárové vítězství.

Stejně jako starověké Spartě vládnou letos kadetům dva králové. Na Holých Vrších zvítězil Jan Zatloukal před Davidem Šulcem. Oba borci mají nyní stejnou bilanci třech vítězství a třech druhých míst a pochopitelně i stejný počet bodů v průběžném hodnocení. Třetí mezi kadety dojel Matěj Stránský.

Honza Zatloukal srovnává účty s Davidem Šulcem.

Náročné podmínky sedly Jakubu Ťoupalíkovi a dojel si v nich pro své premiérové vítězství v juniorské kategorii. Velká stíhací jízda vynesla konečné druhé místo Jakubu Schierlovi, který se vinou technických problémů propadl pořadím na páté místo. S třetím místem byl spokojený další Jakub na bedně Hník.

Kuba Schierl na Kubínových schodech.

Pavla Havlíková potvrdila, že v českém cyklokrosařském pelotonu nemá konkurenci. Letos ještě nenašla nikoho, kdo by ji dokázal porazit. Její letošní bilance startů a vítězství je stále stoprocentní. Druhá dojela s 19vteřinovou ztrátou Karla Štěpánová, třetí byla Nadja Heigl, dobrý závod zajela i mladičká Magdalena Mišoňová, klasifikovaná na čvrtém místě.

Závod žen byl doprovázen i jednou nepříjemnou událostí s dobrým koncem. Jana Tesařová dostala ve stoupání ke schodům epileptický záchvat. Jako první ji se záchranou života pomohla její soupeřka Lenka Janovská, pomáhal i bývalý závodník a nyní trenér Jaromír Friede. Jana byla poté předána do rukou profesionálům a odvezena ve stabilizovaném stavu do nemocnice. Více na stránkách České televize.

Opět první. Pavla Havlíková zdraví fanoušky.

Závod mužů ovládl opět Tomáš Paprstka. Dlouho mu zdárně sekundoval Polák Marek Konwa, Paprstka ale ukázal, kdo je na toitoicupových tratích pánem. Třetí dojel Paprstkův týmový kolega z Kolína Jan Nesvadba. Čtvrtý byl osamoceně jezdící veterán Emil Hekele, na páté příčce dojel Lubomír Petruš.

Tomáš Paprstka na Holých Vrších dovršil hattrick.

První místo patří Paprstkovi i v průběžném hodnocení soutěže, má náskok 8 bodů na druhé Konwu, od další 2 body zaostává Nesvadba. Mezi ženami je s plným počtem bodů první mistryně republiky Havlíková o 7 bodů před největší konkurentkou Štěpánovou. Mezi juniory udržel první příčku Tomáš Ježek.

Toi Toi Cup pokračuje 11. listopadu v Uničově závodem kategorie C1.

Fotogalerie ze závodu.