FOTOREPORTÁŽ: Pražské schody 2017

posted in: MTB, Reportáže | 0

Letošní ročník legendárního bikového závodu Pražské schody ovládl před zraky obrovského množství diváků olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Již 24. ročník tohoto závodu, který se koná v absolutní blízkosti Pražského hradu, se odehrál během krásného, prosluněného odpoledne. Na startu jak mužské, tak ženské kategorie se sešla kvalitní mezinárodní konkurence a o napínavé souboje nebyla nouze.

Ještě předtím, než se na start postavily elitní reprezentantky ženské cyklistiky, se odehrál otevřený závod kategorie hobby. Konkurenci v něm nenašel Vít Řehák z týmu Cyklohelios a v cíli si mohl dovolit zvednout svůj stroj nad hlavu.

Vít Řehák vítězí mezi hobíky.

Závod žen byl vypsán na 7 okruhů a na start v Nerudově ulici se postavilo 24 odvážných závodnic, včetně několika juniorek a dokonce i kadetek.

Tempo ženského závodu od začátku diktovala dvojice Švýcarek Corina Gantenbein a Linda Indergand, které náskok udržely do konce a dojeli na 1., respektive 2. místě. Na třetím místě je stíhala ruská reprezentantka Irina Kalentieva. Nejlepší českou závodnicí byla na čtvrtém místě Pavla Havlíková z Jablonce. 

Vítězná Švýcarka Corina Gantenbein.

Kvůli zranění na start 11kolového mužského závodu nemohl nastoupit vítěz loňského ročníku Florin Vogel. Kromě domácí špičky startovalo i několik výtečných zahraničních závodníků – Dán Simon Andreassen, Španěl Carlos Coloma nebo Fabian Giger, reprezentant země helvétského kříže. Dnešek ale nebyl jejich šťastný den a žádnému z nich se nepovedlo výrazněji se prosadit.

Představení největších hvězd.

Roli největšího favorita a dobrou formu před SP v Novém Městě na Moravě potvrdil Jaroslav Kulhavý. V průběhu závodu byl členem vícečlenné vedoucí skupiny, ale na jeho tempo v závěru závodu nebyl nikdo z jejích členů schopný reagovat. Jarda si tak osamoceně dojel pro své druhé vítězství v tomto nádherném závodu. 

Jaroslav Kulhavý.

Na pódium ho doprovodili druhý Jan Škarnitzl a třetí Matouš Ulmann. Pro bramboru si dojel Kristián Hynek a pátý byl Němec Christian Pfäffle. 

Honza Škarnitzl.

Nezapomeňte si prohlédnout i další fotky z Pražských schodů ve FOTOGALERII.