Fotoreportáž: MČR v časovce dvojic a družstev

posted in: Fotogalerie, Silnice | 0

Hodkovice nad Mohelkou v těchto dnech hostí MČR mládežnických kategorií. V jeho rámci pořadatelé z KC Kooperativy Jablonec nad Nisou připravili i republikový šampionát v časovce dvojic a družstev pro všechny mládežnické i elitní mužské a ženské kategorie.

Závod se jel na hlavní silnici mezi Hodkovicemi a Českým Dubem. Palec nahoru patří pořadatelům za zajištění trati, která vedla po velice pěkné vozovce. Jeden okruh měřil 17 km, muži ho absolvovali 4x, junioři 3x, kadeti a ženy 2x, zbylé kategorie se musely spokojit pouze s jedním okruhem. Družstva startovala ve čtyřech závodnících, dojet museli minimálně tři.

V mužích zvítězil podle očekávání tým stáje Elkov Author před čtveřicí týmu Topforex Lapierre a družstvem Favoritu Brno. Mezi ženami byla nejlepší dvojice Naďa Voráčová (TJ Uničov) a Tereza Korvasová (Dukla Praha). V juniorech byl nejlepší kvartet Vojtěch Sedláček, Karel Kuba (oba CK Příbram), Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostějov) a Petr Klabouch (Velo-club Cirkl České Budějovice). Mezi juniorkami zvítězila dvojice bikerek Tereza Vaníčková (Ivar CS Author Team) a Lucie Krupová (Expres CZ – Scott Team Kolín).

Fotogalerie Pavla Kopeckého ze závodu: