FOTOREPORTÁŽ: ČP XCO Praha-Řepy

posted in: MTB, Reportáže | 0

Po úvodním závodu v Kutné Hoře pokračoval Strabag MTB Cup v Praze Řepích. Na startu se sešla kompletní česká biková špička včetně olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Nedělní program ztěžovaly závodníkům i divákům aprílové výkyvy počasí, při kterých byly k vidění padající kroupy, déšť i svítící sluníčko. Mezi juniory vyhrál Jakub Schierl (Expres.cz Scott Team Kolín), který získal výrazný náskok již během úvodních okruhů. Na bednu ho doprovodili německý závodník Janick Koßack a František Honsa z České spořitelny. 

Závod žen ovládla česká šampionka Karla Štěpánová z N1 Teamu, která porazila Slovenku Janku Keseg Štefkovou a Jitku Škarnitzlovou (Česká spořitelny-Accolade). V kategorii juniorek svedla souboj o vítězství Lucie Krupová z Kolína s Terezou Vaníčkovou (IVAR CS), 3. byla Monika Kučerová z VRV Teamu. Při závodě mužů se od zbytku startovního pole odtrhla dvojice Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) a kolínský Tomáš Paprstka. Svůj náskok udrželi až do finiše, v kterém byl rychlejší Kulhavý. Na třetím místě dojel se ztrátou necelé minuty vítěz z Kutné Hory Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek). Čtvrtým a zároveň nejlepším třiadvacítkářem byl Mexičan Jose Ulloa Arevalo.

Více níže v komentované fotoreportáži. 

Všechny fotky je možné volně používat, označte ale prosím autora nebo odkaz na stránku (webovou, facebookovou, případně instagram). Díky!