FOTOREPORTÁŽ: ČP Pec – XCO

posted in: MTB | 0

Déšť, bláto, voda. Asi tak by se dal nejstručněji popsat nedělní závod Českého poháru cross country v Peci pod Sněžkou. Silný a zároveň vytrvalý déšť udělal z už tak náročného závodu obtížnou zkoušku pro všechny závodnice i závodníky. Přestože byla většina závodů zkrácena, téměř každý si musel sáhnout na dno svých sil. Řada úseků se stala nesjízdných a cyklisté museli prokázat kromě kvalit v sedle i své běžecké schopnosti. 

Celý den byl ve znamení deště.

Závod juniorů vyhrál David Zadák z týmu České spořitelny. Mezi juniorkami byla tentokrát nejlepší Tereza Sásková z téhož týmu.

Tereza Sásková.

Závod žen vyhrála Katarzyna Solus-Miskowitz z Polska před Jitkou Škarnitzlovou z České spořitelny – Accolade a další Polkou Magdalenou Zielinskou. Vítězka z minula Karla Štěpánová nedokončila kvůli pádu.

Jitka Škarnitzlová.

Závod mužů na 5 kol vyhrál domácí Jan Nesvadba (Expres CZ Scott Team Kolín) před Janem Škarnitzlem (Sram Mitas Trek) a dalším kolínským závodníkem Tomášem Paprstkou.

Aby se běhalo v elitní kategorii mužů, to se jen tak nevidí.

Z pohledu fotografa mohu říct, že to byl i pro mě jeden z nejtěžších závodů, kterého jsem se v poslední době účastnil. Škoda, nebýt rozmarů počasí, jednalo by se o jeden z nejhezčích bikových závodů v Česku vůbec.

Další zablácené fotografie si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.