FOTOREPORTÁŽ: ČP PEC – sprinty

posted in: MTB, Reportáže | 0

Další dějství Strabag Cupu se po kratší pauze odehrává v Krkonoších v Peci pod Sněžkou. Dnes byly na programu sprinty, a stejně jako na zatím všech letošních pohárových závodech, ani dnes počasí zúčastněným příliš nepřálo.

Závod žáků suverénně vyhrál talentovaný Matyáš Fiala z ČEZ Tábor. V žákyních byla nejlepší Adéla Kyselová (IVAR – CS). V kadetech zvítězil kolínský Tomáš Dudek, kadetky ovládla Tereza Obořilová z Drahanský Sport Team.

Matyáš Fiala

Nejlepší juniorkou byla Tereza Vaníčková z Ivar CS Author Teamu, která se po čtyřech druhých místech konečně mohla radovat z vítězství. Na bednu ji doprovodila druhá Celestýna Součková z ČEZ Tábor a Jana Tesařová (Moravec Team)

Terka Vaníčková při letu.

Finále závodu juniorů vyhrál, stejně jako svůj semifinálový závod, Kryštof Solař (Expres.cz Scott Team Kolín), když porazil druhého Karla Vinického (Moravec Team) a třetího Jana Šmídu (Drahanský Sport Team).

Finálová jízda juniorů.

Mezi ženami zvítězila Petra Kozelská z Bike 2000 před Terezou Tvarůžkovou a Polkou Martou Tuboroš.

Polák Marceli Boguslavski zvítězil ve finálové jízdě kategorie mužů elite před Jakubem Kavalírem z Kutné Hory a Dominikem Prudkem z Moravec Teamu.

Finiš kategorie elite.

Zítra se v Peci jede klasický závod cross country, rozbahněná trať slibuje vzrušující podívanou. My u toho samozřejmě nebudeme chybět.

Další fotografie ze sprintů naleznete ZDE.