Fotogalerie: Mistrovství planety 2017

posted in: Dráha, Fotogalerie | 0

Velká fotogalerie z tradičního dráhařského mítinku pořádaného Duklou Praha pod názvem Mistrovství Planety na krytém velodromu v pražském Motole. Vrcholem programu byla bodovačka mužů, kterou ovládl Nicolas Pietrula z Dukly Praha a poprvé v kariéře se stal mistrem republiky v této disciplíně.

Bodovačce mužů předcházely mistrovské závody ve vylučovacím závody napříč kategorie. Pro mistrovský dres v této disciplíně si dojeli mj. junior Petr Kelemen, Jarmila Machačová mezi ženami nebo profesionál polské stáje CCC František Sisr, který porazil obhájce titulu Jiřího Hochmana a sprintera Jiřího Fantu.

Před startem bodovacího závodu se diváci i fanoušci rozloučili s legendou české dráhové cyklistiky Martinem Bláhou, který letos ukončil svou dlouholetou a úspěšnou závodní kariéru spojenou s Duklou Praha. Do bodovacího závodu nastupoval jako obhájce titulu z loňského roku František Sisr, nepovedlo se mu však se probojovat ani na bednu. Nejvíce bodů získal mladý stíhač z pražské Dukly Nicolas Pietrula, o stupínek níže skončil jeho týmový kolega Jan Kraus, bronzovou medaili získal Denis Rugovac z týmu Favorit Racing.

Fotogalerie ze závodu: