Fotogalerie: MČR XCO Brno

posted in: Fotogalerie, MTB | 0

Závodem cross country vyvrcholilo mistrovství České republiky horských kol v Brně. Největší favorité hlavních kategorií Jaroslav Kulhavý a Kateřina Nash potvrdili očekávání a dojeli si shodně pro svůj již šestý elitní titul.

Jaroslav Kulhavý a jeho šestý republikový titul.

Mistrovského závodu žen se po delší zúčastnila asi největší hvězda české ženské cyklistiky Kateřina Nash z Clif Pro Teamu, která do České republiky přilétla z USA, kde žije. Při závodě od startu ukazovala, že stále je českou bikovou jedničkou a do cíle dojela s náskokem 22 vteřin na druhou Jitku Škarnitzlovou z ČS – Accolade. Třetí místo mezi ženami brala obhájkyně titulu Karla Štěpánová (N1 Team). Mistryní v U 23 se stala Jana Czeczinkarová z formace Sram Mitas Trek, která tak úspěšně dovršila svůj návrat po těžkém zranění, které ji vyřadilo z první části sezóny.

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) může i nadále vozit barvy mistra České republiky. V závodě mužů potvrdil, že je po zdravotních problémech, které ho trápily od Nového Města zpět ve formě. O čtyři vteřiny dokázal porazit reprezentačního kolegu Jana Škarnitzla z týmu Sram MItas Trek. Z třetího místa na mistráku se radoval kolínský jezdec Tomáš Paprstka. Pro titul mezi třiadvacítkáři si po skvělém výkonu trochu překvapivě dojel Jan Rajchart z České spořitelny.

Očekávání potvrdil i junior David Zadák (ČS Specialized) a mezi juniory s přehledem vyhrál. Na pódium ho doprovodil týmový kolega Samuel Jirouš a Jakub Schierl (Expres CZ Scott Team Kolín).

Mezi juniorkami si pro titul dojela kolínská jezdkyně Lucie Krupová. Na stříbrné pozici dojela mistryně ČR na silnici Kamila Janů (KH Tour – BH Bikes team), bronz pak brala Jana Tesařová z Moravec Teamu. 

Více již ve fotogalerii Pavla Kopeckého: