David van der Poel vítězem C1 v Kolíně

posted in: Cyklokros | 0

Kvalitní konkurence se sešla v Kolíně na startu závodu kategorie C1 patřícího do série Toi Toi Cup. Závodu mužů vévodil nizozemský profesionál David van der Poel poraziv Belgičana Diethera Sweecka a domácího Tomáše Paprstku. Mezi ženami byla letos poprvé na domácí české půdě poražena Pavla Havlíková, která se musela po technických potížích spokojit s druhým místem za vítězkou Nikolou Noskovou.

Holandský favorit závodu David van der Poel rozhodl o svém vítězství v závodě a v cílové spurtu, ve kterém porazil kolegu z úniku Belgičana Diethera Sweecka. Třetí dojel kolínský jezdec Tomáš Paprstka. Svůj nejlepší závod po svém návratu do sedla závodního stroje jel Martin Bína, který dlouho držel krok s úplným čelem závodu a v cíli mu patřila čtvrtá příčka. Pátý dojel další domácí jezdec Jan Nesvadba.

Třetím místem v závodě si Paprstka pojistil již třetí triumf v řadě v celkovém hodnocení Toi Toi Cupu. Druhý byl jeho týmový kolega Nesvadba, třetí místo získal polský reprezentant Marek Konwa, který kvůli nemoci vynechal finálový závod v Kolíně.

Třetí v cíli Tomáš Paprstka.

Česká profesionální silničářka Nikola Nosková se v Kolíně mohla radovat v prvního letošního vítězství v terénu. Porazila doma dosud neporaženou Pavlu Havlíkovou, kterou po skvělém vstupu do závodu srazily na druhé místo technické potíže. Třetím místem překvapila Nikola Bajgerová. 

Havlíkovou druhé místo dlouho mrzet nemuselo, neboť se i tak stala celkovou vítězkou Toi Toi Cupu mezi ženami. Druhá celkově byla její týmová kolegyně z Kooperativy Elizabeth Ungermanová, třetí byla Rakušanka Nadja Heigl.

Celková vítězka Toi Toi Cupu Pavla Havlíková.

 

Fotogalerie z celého dne zde.