• Pro svůj již sedmý elitní titul si na mistrovství České republiky v Peci pod Sněžkou dojel olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. Na náročné trati porazil druhého Ondřeje Cinka a Jana Škarnitzla na třetím místě. V kategorii žen se ze svého premiérového titulu mohla radovat Jitka Škarnitzlová.

  • Remco Enevepoel a Marc Hirschi jsou jména nových držitelů dresů evropských šampionů. Enevepoel přidal k triumfu v časovce i vítězství v juniorském silničním závodě, které získal po heroické sólové jízdě, Hirschi zvítězil v závodě třiadvacítkářů v těsném spurtu tříčlenné uniklé skupiny.

  • Časovku mladíků do 23 let na evropském šampionátu v Brně ovládl jezdec z Apeninského poloostrova Edoardo Affini, který o téměř půlminutu porazil stříbrného Slovince Izidora Penka. Bronz bral rakouský cyklista Markus Wildauer. Jen o 1,3 vteřiny za ním zaostal český reprezentant Jakub Otruba, který dojel na čtvrtém místě. Další český reprezentant Richard Holec dokončil závod jako

  • Nejdelší, s nejvyšším převýšením, nejtěžší. Takovými a dalšími přívlastky začínajícími předponou nej- se snaží pořadatelské týmy propagovat závody v domnění, že právě ona „nej“ budou tím, co zaručí atraktivitu jejich závodu. Samotné parametry, jako je délka závodu nebo nastoupené metry, jsou však jen pouhými čísly, která sama o sobě nemohou zajímavost závodu zaručit.

  • Společná česko-slovenská mistrovství republiky jsou pravidelně jednou z největších silničních cyklistických událostí, které se u nás konají. Od ostatních závodů se odlišují kvalitou startovního pole, úrovní organizace i zájmem fanoušků a médií. Jaké byly letošní mistráky a co ukázaly?

Prague
14°
clear sky
humidity: 50%
wind: 3m/s S
H 13 • L 13
Weather from OpenWeatherMap