Černý, Korvasová, Vacek a Hájová novými mistry v časovce

posted in: Fotogalerie, Silnice | 0

O dresy mistrů České republiky v časovce se bojovalo v Karlových Varech, rodném městě rapera Yzomandiase. Z prvního titulu národního šampiona se v elitní mužské kategorii radoval Josef Černý, který porazil svého týmového parťáka z Elkov Author a čtyřnásobného mistra ČR Jana Bártu. V třiadvacítce bere titul Jakub Otruba, taktéž jezdec hradeckého Elkovu. Mezi ženami zajela nejrychlejší čas Tereza Korvasová z Dukly Praha. Nejlepším juniorem se stal podle očekávání talentovaný Karel Vacek, mezi juniorkami slaví Markéta Hájová.

Největší časové rozestupy vznikaly hned na začátku dvacetikilometrového okruhu, kde na závodníky čekal táhlý pětikilometrový kopec s víc než dvousetmetrovým převýšením. Muži museli tuto trať absolvovat dvakrát, zbylé kategorie jen jednou. Do závodu výrazně promluvily i technické problémy a pády – nedojela obhájkyně titulu Nikola Nosková, technika zase zradila například Zdeňka Štybara, několik lidí se ocitlo na zemi krátce po startu.

Závod také znovu ukázal, jaké dva týmy hrají prim na domácí scéně. Duklačky v ženském závodě obsadili prvních 5 míst, naopak v elitním mužském závodě bral kompletní pódium Elkov Author. Větší konkurence mezi týmy je jednou z věcí, které česká cyklistika postrádá. 

Pořadatelé zaslouží pochvalu za to, že navzdory všeobecnému trendu pořádat závody na okraji civilizace, se nebáli umístit start a cíl časovky do centra tohoto známého lázeňského města. 

Fotky ze závodu juniorek, žen a juniorů: