Belgičan Soete vítězem C1 v Uničově

posted in: Cyklokros | 0

Záda ukázal českým závodník belgický cyklokrosař z profistáje Telenet Fidea. S téměř minutovým náskokem zvítězil před duem kolínsých jezdců Janem Nesvadbou a Tomášem Paprstkou. Mistryně republiky Pavla Havlíková stále zůstává v letošní pohárové sezóně neporažená. Mezi juniory si pro vítězství dojel Vladimír Mikšaník.

Závod kadetek ovládla Kristýna Zemanová, která si tak upevnila své vedení v soutěži. Ani v Uničově se nikomu ze žáků nepodařilo porazit suveréna letošní sezóny Mirka Müllera, který dosud vyhrál všechny závody Toi Toi Cupu.

Kategorii kadetů letos kraluje duo Jan Zatloukal – David Šulc. Jejich nadvládu se v Uničově podařilo narušit Pavlu Bittnerovi. O pověstnou galusku v cílovém spurtu porazil Šulce. Zatloukal dojel třetí. V průběžném pořadí vede po Uničově Šulc o pouhý jeden bod před Zatloukalem.

Krátce po startu závodu juniorů se do úniku vydal Jakub Ťoupalík, zanedlouho poté byl ale sjet. Na čele se vytvořila taktizující skupinka, kterou při nájezdu do předposledního kola rozhýbal až Jakub Schierl. Zdárně mu sekundoval Vladimír Mikšaník, který měl tentokrát více sil a do cíle dojel jako první s menším náskokem právě na Schierla. Třetí místo bral Jakub Ťoupalík. Těsně pod stupni vítězů zůstal lídr průběžného pořad Tomáš Ježek.

I v Uničově byl závod žen jasnou záležitostí Pavly Havlíkové, která opět zvítězila stylem start – cíl. Překvapením byl výkon v cíli druhé Elisabeth Ungermanové, týmové kolegyně Havlíkové. Třetí byla Slovenka Janka Keseg Štefková, čtvrtá Nadja Heigl z Rakouska, pro páté místo si dojela Adéla Šafářová.

Jako první za to vzal při závodě mužů lídr Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka. Největší favorit závodu Daan Soete si ale Paprstku docvakl a naopak zaútočil on sám. Paprstku si dojel jeho týmový kolega Nesvadba, jejich společná stíhací jízda však byla marná. Čtrnáctý muž evropského šampionátu Soete dojel do cíle s téměř minutovým náskokem. Druhý za ním dojel Nesvadba, který v posledním okruhu získal menší náskok na Paprstku. Čtvrtý dojel Daan Hoeyberghs, pátý byl tradiční zahraniční účastník Toi Toi Cupu Marek Konwa.

Toi Toi Cup čeká nyní závodní pauza, další závod “velkého” Toi Toi Cupu se pojede až 2. prosince ve středočeských Milovicích.

Fotogalerie ze závodu zde.